Pompy ciepła w nowoczesnej odsłonie mogą przybierać różnorodne postaci. Co więcej – dzięki stałemu postępowi technologicznemu coraz częściej nie są dostępne jedynie w opcji standardowej, typu pompa ciepła powietrzna, gruntowa czy wodna. Coraz częściej łączą w sobie funkcje pompy ciepła z innymi właściwościami. Jakimi? O tym słów parę już poniżej.

Pompa ciepła może być kompaktowym urządzeniem połączonym z funkcjonalnością wysokosprawnego kotła kondensacyjnego. Dzięki sterowaniu przez profesjonalny regulator pogodowy możliwe staje się takie zasilanie budynku, które będzie optymalnie dostosowane do aktualnej temperatury zewnętrznej.

Pompy ciepła powietrze – woda, uznawane w branży za jedne z najbardziej skutecznych i polecanych, pozwalają korzystać z pełnego zakresu temperatury wody grzewczej oraz modulowanej pracy pompy. Dzięki temu możliwy staje się efektywny, jak i bardzo oszczędny sposób ogrzewania każdego typu budynków – nie tylko tych nowych, ale i tych modernizowanych.

Pompy ciepła to innowacyjne rozwiązania w dziedzinie techniki grzewczej, które pozwalają na skorzystanie z naprawdę efektywnych i korzystnych także ekonomicznie, rozwiązań. Nic dziwnego więc w tym, że coraz większa liczba inwestorów decydować się będzie na ich wybór. Montaż efektywnie działającej pompy ciepła to dziś inwestycja tego rzędu, która sprawdzi się na długie lata. Warto z niej korzystać każdego dnia – i co ważne – także w cyklu całorocznym. Bo nic nie liczy się tak, jak ekonomiczność z ekologią w jednym.